Türkiye’de Kadın’ın adı var mı?

0
113

Özgecan Aslan üzerine örtü çekilen bir kıyımı ortaya çıkardı. Ümitleniyorum kadın hakları konusunda. Beren saat ile birlikte kadınlar #sendeanlat hastag’ini kullanarak yaşadıkları olayları tüm çıplaklığı ile anlatmaya bşaladılar. Erkeklerin bile kanı dondu. Ama doğru 140-11 (#sendeanlat)=129 karaktere neyi nasıl anlatabilirdi kadınlar?
Twitter gibi bir sosyal mecrada yakınlarım ne der diye düşünüp yine de ”yüzeyel” olduklarını düşündüğü şeyleri yazmaya başladılar. Akıllara gelen soru şu tacize uğrmayan kadın kaldı mı? Bunun suçu kimde?
Türkiye gibi gittikçe muhazafakarlaşan bir ortamda, nefretlerini döktü insanlar. İdam tekrar konuşulur oldu. Sağ duyu çağrısı Özgecan’ın ailesinden geldi. ”İdam çözüm değil..” Özgecan’ın kardeşi güzel bir konuya değindi ; ”Okullara insanlık ve sevgi dersi gelsin” dedi.

Sahi insanlığı ile övünen bu ülkede neden böyle bir cümle kurdu o kız düşündünüz mü? Bu ülkede toplumsal argo bile kadın cinsel organları üzerine kuruluyken sizce de bu ülkede kadının adı var mı?

Paylaş
Sonraki İçerikDoğum nedir? Ne değildir

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here